Kako da se zaustavi društvena isključenost osoba sa invaliditetom i marginalizovanih grupa, centralna je tema okruglog stola koji u četvrtak u Novom Sadu u Arhivu Vojvodine organizuje Centar za razvoj manjinskih i lokalnih medija.
Okrugli sto deo je projekta Manage the Covid with Care, reasOn, Values, unIty, soliDarity, koji podržava program Evropa za građane i građanke. Reč je o nastavku razgovora koji je, pod nazivom Kultura i komunikacija, započet 2019.godine o načinu i potrebama pristupačnog informisanja osoba sa invaliditetom.
Ističući da je ta tema aktuelna i danas, organizator najavljuje da će učesnici okruglog stola pokušati da odgovore na pitanja da li se glas osoba sa invaliditetom u dovoljnoj meri čuje i koliku podršku dobijaju od zajednice a koliku od države?
Razgovor će se osvrtati i na uticaj pandemije COVID-19 na osobe sa invaliditetom i marginalizovane grupe, u smislu svakodnevnog života, informisanja i opšteg utiska koji je pandemija ostavila na njih.
10:00-11:00 – PANEL diskusija: Uticaj pandemije COVID-19 na informisanje osoba sa invaliditetom i marginalizovane grupeStevan Ristić, predsednik Upravnog odbora Asocijacije medija
Jelena Kotević, viša savetnica, šefica odeljenja za pritužbe, Poverenik za zaštitu ravnopravnosti
Vladimira Dorčova Valtnerova, glavna i odgovorna urednica portala „Storyteller“
Željko Bajić, novinar, Sarajevo
Marijana Čanak, novinarka ,,Portal o invalidnosti”
Moderatorka, Nataša Heror, MLMDC
11:00-11:15 – pauza 11:15-12:15 – PANEL diskusija: Pristupačnost kulturnom sadržaju osobama sa invaliditetom i marginalizovanim grupamaTatjana Stojšić Petković, psihološkinja
Mirko Knežević, predstavnik zajednice Gluvih
Prof. dr Zoran Pavlović, Pokrajinski ombudsman
Ivana Rastović, kustoskinja Galerije Matice Srpske
Marijana Ramić Vulin, Fondacija Novi Sad EPK 2022
Moderatorka: Vesna Farkaš
12:15-13:00 – networkingPrevodioci na znakovni jezik su Ana Keler i Dragana Vrzić Ulaz je slobodan.
Pridaj komentár & Dodaj komentar