Keď sa Slovákom vo Vojvodine odkazuje, aby sa „vrátili, odkiaľ prišli”, obyčajne sa predpokladá, že sa vie, kto je tu domáci a kto hosť. Dejiny však nefungujú tak jednoducho. Slováci sa na územie dnešnej Vojvodiny osídľovali v 18. storočí, v rámci vtedajšej habsburskej monarchie. Neprekračovali
Priče koje se polako čitaju. Kao pismo. Jednom mesečno u vašem inboxu.